Sony A7S III, Full-frame

03.19.21

Sony A7S III je konečne tu. Vďaka obrovským vylepšeniam v oblasti manipulácie a pripojenia, ostrému hľadáčiku a samozrejme mimoriadne pôsobivému výkonu pri slabom osvetlení videa aj fotografií je to najlepšia hybridná videokamera, ktorú si môžete kúpiť. Samozrejme, to všetko má svoju cenu, pričom A7S III stojí iba 3 498 dolárov / 3 800 libier / 5 999 dolárov iba za telo.

Ale vďaka dlho očakávanému novému 12,1 MP podsvietenému full-frame snímaču je to najlepšia 4K videokamera so slabým osvetlením vo svojej triede a tiež s novým procesorom Bionz XR, ktorý prináša 8x rýchlejší výkon a rozšíriteľnosť ISO 40-409 600, nehovoriac o špičkových 15 stupňoch dynamického rozsahu, tieto parametre rozhodne zapôsobia. Plne artikulovaná obrazovka je jednou z mnohých ďalších hviezd šou A7S III.

Sony to škádlilo na Sony ZV-1 Fotoaparát A7S III, ktorý je fotoaparátom Sony, poskytuje aj vynikajúce prispôsobiteľné automatické zaostrovanie so 759 bodmi AF s fázovou detekciou a sledovaním očí u zvierat a ľudí, o ktorých Sony tvrdí, že sú o 30% rýchlejšie ako na iných zariadeniach A7S II. Toto je kombinované so stabilizáciou obrazu v tele (IBIS) a aktívnou stabilizáciou, ktorá sa snúbi s optickými a elektronickými systémami.

Rozlíšenie 12,1 MP znamená, že A7S III nedokáže zaznamenať 6K, natož 8K, video, čím okamžite zaostáva za väčšinou hospodárskej súťaže, pokiaľ ide o priame riešenie. Čo však dokáže, je nahrávanie na veľmi dlhú dobu a pri veľmi slabom osvetlení. To je hlavný dôvod, prečo si vezmete A7S III, ktorý v našich testoch utrel podlahu nepochybne (oveľa) lacnejšou Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K.

Sony A1 je druhým fotoaparátom s rozlíšením 8K, ktorý prišiel do nášho štúdia, a tak sme pri zostavení navijaku využili vzácne jarné slnečné lúče.

Všetky záznamy vo videu boli zaznamenané pomocou interného 10-bitového snímacieho režimu XAVC HS fotoaparátu 4: 2: 0. Všetko bolo nasnímané pomocou profilu S-Log3 / S-Gamut3.Cine, aby sa maximalizoval dostupný dynamický rozsah pri snímaní, ktoré pravidelne prechádza zo slnečného žiarenia do tieňa.

Väčšina záberov sa natáčala pomocou sledovania AF s objektívom zastaveným na F8.

Je 8K prehnaná?

8K môže znieť ako úplne zbytočný vzhľadom na to, ako málo ľudí má 8K displeje a klesajúce výnosy, ktoré panely s vyšším rozlíšením ukazujú pri pohodlných pozorovacích vzdialenostiach. Avšak rovnako ako v začiatkoch 4K, aj tu má veľkú hodnotu schopnosť snímať zábery vo vyššom rozlíšení, ako si sami predstavujete.

V tomto prípade bola väčšina záberov prevzorkovaná na rozlíšenie 4K, čo by malo poskytnúť vyššiu úroveň detailov, ako by ste získali pri natívnom snímaní v rozlíšení 4K. Vyššie rozlíšenie tiež ponúka možnosť orezania a panorámovania v rámci väčšej 8K oblasti, pričom stále ponúka najmenej 4K kvalitu.